שורשים: מאה 16-18

אמא אפריקה:

שמחת השחור                      A felicidade do negro

היא שמחה לוחמנית    É uma felicidade guerreira

Wally Salomão            

 

החקירה בעקבות מוצאה של הקפוארה מתחילה ביבשת אפריקה. יבשת זו, בה כנראה החלה התפתחותו של הגזע האנושי, נחשבה מנקודת מבט מערבית כמקום בו הקידמה והתרבות עצרו מלכת. ואמנם, עושרה הטבעי של היבשת לא דחק את תושביה למלחמת הקיום שהובילה להתפתחות הטכנולוגית ביבשות אחרות, אבל תרבות עשירה, גם אם לא כתובה, התפתחה בחלק זה של העולם.

תפקיד משמעותי בתרבויות האפריקניות היה לריקוד. הוא שימש ככלי ביטוי בסיסי בחברה, ולצד 'הבעת רגשות' היה לו מקום מרכזי גם ביצירת הזהות השבטית. אמנם היבשת האפריקנית הייתה מחולקת לממלכות ושבטים שלכל אחד מהם ביטוי תרבותי ייחודי, אבל אפשר להבחין בכמה מאפיינים משותפים בריקודים השונים שבמרכז-מערב אפריקה, כמו קשר תנועתי לאדמה והתפקיד המרכזי של האגן והרגליים.

אחד מהריקודים התרחש בזמן טכס הבגרות המינית של נשות שבט מוֹקוּפֶּה מאנגולה, שם היו צעירי השבט יוצאים במחול הזברה – נְגוֹלוֹ, והמצטיין ביניהם היה רשאי לבחור לעצמו אישה בלי לשלם מוהר בתמורה. רבים משחקני הקפוארה המסורתית טוענים שזהו המקור האמיתי.

האמנם מוצאה של הקפוארה הוא ביבשת אפריקה? האם רקדן הנְגוֹלוֹ הוא הקפואריסט הראשון?

קפוארה - ריקוד הנגולו

ריקוד הנגולו

2 Responses to שורשים: מאה 16-18

  1. Deangelo says:

    Could you tell me the dialing code for ? phenergan 25 mg safe during pregnancy One of Berg’s aides summed up the kabbalists’ belief: that the world is divided into two parts: a one per cent realm of everyday reality — but actually an “illusion” — and the other 99 per cent, the spiritual realm, where all the unexplainable exists. That 99 per cent is the “light”, he added, to which kabbalists are trying to draw closer in order to rid themselves of negative traits.

  2. Emilio says:

    Hello good day how to use nizagara tablets STOCKHOLM – With 100 million people logging on every day for a fix of its games like Candy Crush Saga, global gamemaker King is showing rivals not just how to hook players, but how to get them to pay.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>